MOYA pracownia MOYA pracownia

Znajdź swoją księgę gości

Drzewo symbolizuje mądrość, zdrowie, energię, wzrost, wiedzę i jedność. Jest wspólnym symbolem w wielu kulturach. Dla Skandynawów najważniejszym drzewem był jesion, dla Celtów dąb, dla Słowian brzoza i lipa dla ludów Germańskich. Nie ważne o jaki gatunek chodziło, drzewo było symbolem wysokich wartości związanych z podejściem człowieka do życia i Matki Natury. Mówi się także, że mężczyzna powinien w życiu zasadzić drzewo, zbudować dom i spłodzić syna. Czemu właśnie drzewo? Ponieważ kojarzy nam się ono z zapuszczaniem korzeni, przywiązaniem do rodziny, czyli najważniejszymi wartościami dla człowieka.

Drzewo – pień, korzenie i liście, a jednak tak wiele!

O drzewach śpiewał nie jeden piosenkarz i pisał nie jeden poeta. Zachwycał się nimi nie jeden domorosły malarz i znalazły swoje miejsce na kartkach wielu powieści. Nic w tym dziwnego, skoro drzewo to ciepło rodzinnego domu, zapuszczanie korzeni, zakładanie rodziny. To wszystko już przeżyliśmy, albo mamy przed sobą. Niezależnie od tego, na jakim etapie swojego życia jesteśmy, podziękujmy bliskim za to, że budują z nami nasze drzewo. Drzewo genealogiczne.
Warto, nawet w zwykły dzień przypomnieć swoim bliskim, jacy są dla nas ważni. Podziękować za cierpliwość, bezpieczeństwo, bezcenne wspomnienia, troskę, zaufanie, pomoc i wiele innych. A przecież mamy, za co dziękować! A w ich święta: urodziny, imieniny, rocznicę albo dzień ślubu zażyczmy im jeszcze więcej miłości, uśmiechu i chwil spędzonych razem.
Na Drzewie Życzeń zapisaliśmy ponad 60 życzeń i podziękowań dla najbliższych, bo przecież tyle im zawdzięczamy. To doskonały prezent na ślub najbliższej przyjaciółki, złote gody dziadków i podziękowania dla rodziców. Mówią, że nie ma rzeczy uniwersalnych, a jednak! Drzewo życzeń idealnie sprawdzi się w wielu przypadkach i uszczęśliwi tych, na których Ci najbardziej zależy!

Udostępnij :

More Posts

Dodaj komentarz